Album muzyczny roku


Minął 2018 rok, a my mamy przyjemny pomysł na podsumowanie tego okresu: album muzyczny roku. Od ogłoszenia listy nominacji do nagrody Grammy w listopadzie, postanowiliśmy przeanalizować wszystkie albumy, które wywołały największe zainteresowanie publiczności i szacunek krytyków.

Po przeanalizowaniu kilkunastu albumów wydanych w ciągu 2018 roku możemy stwierdzić, że najlepszym albumem 2018 roku jest Invasion of Privacy Cardi B. Uderzająca ekspresja emocjonalna zawarta na tym albumie pozostawia nas z wrażeniem, że autorka ma naprawdę bardzo głęboki związek ze swoją tematyką. Album Cardi B jest pełen hitów, które tworzą jednolite całości.

Drugim albumem z naszej listy nominacji jest Astroworld autorstwa Travisa Scotta. Ten album budzi silne uczucia od pierwszych sekund odsłuchu. Uderza nas on swoim perfekcyjnym pop-rapowym brzmieniem i co najważniejsze pozostawia nas ze smutnym poczuciem nostalgii. Wielowymiarowe beaty i maestrii produkcji Archie to te komponenty tego albumu, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Kolejny na liście to skradające serca uniwersum Bacardi, które uformowało się dzięki albumowi ilhame Diorgo. Brazylijski raper budzi skojarzenia z rapem z lat 90., ale jej nowoczesne brzmienie jest doskonale dostosowane do luzu, dzięki któremu czujemy się w lekkim oparciu i atmosferze kołysanki wokalista. Album Ilham Diogo porusza tematykę społeczną i polityczną pod osnową pop-rapu i hip-hopu.

Ostatni album to Bloom Iggy Azalea, kawałek muzycznego geniuszu muzyka pop-rapowego. Niesamowite techniki producenckie są po prostu huczne i dynamika wokali Iggy także idealna dobardzo bogatych w bity utworów, co pozostawia słuchacza pełnymi fascynacji i inspiracji.

Zakończył się 2019 rok, a wraz z nim czas na podsumowanie swoich ulubionych albumów muzycznych tego roku. Jest szansa, że znajdziesz tę listę trochę śmieszną biorąc pod uwagę, że nie obejmuje ona wielu gatunków muzycznych, ale jest to lista, która pokazuje moje subiektywne odczucia na ten temat.

Na pierwszym miejscu jest album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, który stworzyła Billie Eilish. Album ten jest doskonałym przykładem tego, jak artysta może przekroczyć granice i wywrzeć wielki wpływ na społeczeństwo. Kolejne miejsce na liście przypada Ariane Grande i jej trzeciemu albumowi studyjnemu o nazwie „Thank U, Next”, który odniósł sukces i dodał jej popularności. Inne warte uwagi alby to „Father Of The Bride”, St. Vincent; „IGOR”, Tyler The Creator; „Norman Fucking Rockwell!”, Lana Del Rey oraz „Hollywood’s Bleeding”, Post Malone’a. Wszystkie te albumy należy potraktować ze szczególną uwagą i potraktować jako pozycje must-have na naszej liście obowiązkowej odsłuchanych utworów muzycznych w 2019 roku.

Kto by nie chciał usłyszeć, jakie nagrania wzbudziły największe zainteresowanie słuchaczy w ciągu tego roku? Jeśli interesujecie się muzyką, to prawdopodobnie zastanawialiście się, jaki album był najlepszym w tym roku. Dziś podzielimy się naszymi refleksjami na temat tego, co w tym roku było ważne wśród fanów muzyki.

Tegoroczne listy bestsellerów muzycznych są pełne inspirujących pozycji. W czołówce znalazło się kilka albumów, które stały się przebojami i zostały bardzo dobrze ocenione przez krytyków. Jednym z takich dzieł jest Folklore Taylor Swift, które uznano za arcydzieło i zgarnęło liczne nagrody, w tym Nagrodę Grammy dla Najlepszej Piosenki Roku. Innymi ważnymi nazwiskami w tym roku są Megan thee Stallion i DaBaby – ich drastyczna i pełna energii fuzja nowoczesnego hip-hopu i trapu stała się hitem na całym świecie.

Nowe albumy są prowokowane i eksperymentalne, powoli odchodząc od utartych szlaków tworzenia muzyki. Sposób, w jaki artyści podchodzili do tego tematu w 2020 roku, pokazał równowagę między orientacją na przeszłość a ryzykownym patrzeniem na przyszłość. To pragnienie ustanowienia nowego porządku sprawiło, że albumy tego roku są tak wyjątkowe. Wspaniałe umiejętności producenckie sprawiły, że trudno określić „album muzyczny roku”. Kto wie? Może akurat to jeden z Was stworzy go w 2021!

Related Posts

Płyta rapera O.S.T.RPłyta rapera O.S.T.R

O.S.T.R., jeden z najbardziej uznanych polskich raperów, wyprodukował nową przykuwającą uwagę płytę pt. „Astronomia”. To odważne muzyczne doświadczenie ukazuje połączenie rapu i losowe dźwięki tworzone przez sam O.S.T.R.. Kompozycje skupiają