Płyta rapera O.S.T.R


O.S.T.R., jeden z najbardziej uznanych polskich raperów, wyprodukował nową przykuwającą uwagę płytę pt. „Astronomia”. To odważne muzyczne doświadczenie ukazuje połączenie rapu i losowe dźwięki tworzone przez sam O.S.T.R.. Kompozycje skupiają się wokół tematów związanych z szeroko rozumianym społeczeństwem i mierzą się z rzeczywistością, którą poznajemy każdego dnia.

„Astronomia” była promowana od marca 2020 roku kiedy to na YouTube został zamieszczony wywiad z rapera, a kilka miesięcy później – dziennikarze dostali do recenzji kompilację „previewowych” utworów, tworzonych od 2016 roku przez O.S.T.R.. Dla fanów rapera i old schoolowego rapu symbolizowanego przez takich jak Chada, Bonus Rpk czy Pyskaty to albums bardzo liczne pod względem treści, a wyraziste syntezatory i bity stanowią jego silniejsza stronę.

Pomimo szerokiego spektrum tematycznego oraz sposobu produkcji, osoby o miłośnikom O.S.T.R.-a nie zawiodły się na „Astronomii” , która może być sprawdzona i wrzucona do swojej playlisty!

Polski raper O.S.T.R jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych twórców nowoczesnej muzyki hip-hopowej. Celebrowany przez fanów i krytyków z całego świata, O.S.T.R wydał swoją najnowszą płytę nagraną w pełni w jego warsztacie studyjnym.

Płyta „Życie po śmierci” składa się z dziesięciu premierowych utworów, które pełne są mieszanki chwytliwego flow, trudnych tematów oraz lirycznych wariacji. Inspiracja do utworów pochodzi z różnorodnych źródeł, które oferują szeroki zakres frywolnego rapu, poetyckiej metafory i wprawiającego w zaniepokojenie funkcjonowania systemu.

Płyta trafiła do szerokiego grona odbiorców dzięki dzieleniu się Utalentowanemu producerowi kompostu i producentowi O.S.T.R-Oe Sandahlelem. Utwory takie jak „Rewolucyjny sen” cieszą się szczególnie dużym powodzeniem wśród fanów. Album sprzedaje się bardzo dobrze nie tylko ze względu na jego talent i reputację, ale także na techniczniewykonanie oraz innowacyjne brzmienia i motywy studyjne użyte przez producenta Sandahlema.

Zarówno fanom jak i miłośnikom muzyki hip-hop z całego świata polecam kupno tej płyty — to bardzo inspirujący i oryginalny album każdego prawdziwego szanującego muzykanta!

Rozprawiając o legendarnych wydawnictwach w polskim hip-hopie, trudno pominąć nazwisko O.S.T.R. i jego lżejszej pracy – legendarnej „Czarnych kołnierzykach”. Od momentu premiery albumu w 2001 roku, stał się on jednym z filarów polskiego rapu, obok którego żaden fan kultury nie może przejść obojętnie.

Od tego czasu, O.S.T.R., jak towarzyszy mu przydomkowi „Arcymistrz”, odniósł olbrzymi sukces i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na naszej scenie hip-hopowej. Jego twórczość sprawia, że można go śmiało określić „Panem Czarnych Kołnierzyków” – całe pokolenia słuchaczy uznają ten album za swoją estetyczną podstawę.

Co ciekawe, O.S.T.R. nadal nie zwalnia tempa i nadal wydaje nową muzykę – co roku! Jego ostatnia płyta, „Lato ’95” przeszła bez echa – produkcje zawarte na tej płycie są zdecydowanie jeszcze lepsze od tych na „Czarnych Kołnierzykach”, a wręcz epokowe i umożliwiły O.S.T.R. dosunięcie się do (mogę powiedzieć) klasyki polskiej rapowej literatury muzycznej!

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o „Lato ’95” i jesteś fanem polskiego rapu, musisz to zrobić – niedoceniony mistrz wyprodukował bowiem dzieło bezprecedensowe, podobnie jak miało to miejsce 12 lat temu! Przekonaj się sam!

Raper O.S.T.R właśnie wypuścił swoją najnowszą płytę, która od razu spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów jego twórczości. Jest to pierwsze wydawnictwo od czasu jego przeszłorocznego albumu „Hindukusz”.

Płyta jest solidnie skonstruowana i składa się z 16 utworów. Album dotyka różnych tematów, od politycznych do osobistych – każdy z nich zawiera unikalny styl oraz znane i lubiane elementy produkcji O.S.T.R-a.

Największymi siłami tego nowego albumu są subtelne dźwięki gitary akustycznej i słodycz chórków dziecięcych, co nadaje niektórym utworom naprawdę przyjemną atmosferę. Co więcej, pojawia się kilka „gości”, którzy optymistycznie wspierają O.S.T.R., co sprawia, że muzyka jest bardziej interesująca.

Jeśli jesteś fanem O.S.T.R-a, szanse są, że polubisz to wydawnictwo – na pewno nie będziesz rozczarowany. W razie jakichkolwiek wątpliwości, przesłuchaj najnowsze utwory: zdecydowanie łatwo stwierdzić, że niniejsza płyta kontynuuje imponującą tradycję dokonań tego artysty i warto po nią sięgnąć!

Related Posts

Album muzyczny rokuAlbum muzyczny roku

Minął 2018 rok, a my mamy przyjemny pomysł na podsumowanie tego okresu: album muzyczny roku. Od ogłoszenia listy nominacji do nagrody Grammy w listopadzie, postanowiliśmy przeanalizować wszystkie albumy, które wywołały